حقیقت امر این است که میخواستیم در مورد دو پاسخ رئیس جمهور در صحن علنی مجلس، مبسوط و صریح سیاهه کنیم، لیکن به شیوه و منش دستگاه ها و دپارتمان های حکومتی، مصلحت اندیشی می کنیم، و یا مصلحت سنجی، و یا هرچه که با مصلحت باعث می شود کارمان را تکمیل نکنیم!!! به وجیزه ای اکتفا می کنیم.

آن سوال مجلسیان، مبنی بر خانه نشینی چند روزه ی رئیس دولت که با جواب ساده و دور از انتظار ایشان پاسخ داده شد، در موردش به همین اکتفا کنیم که آرشیو پایگاه های خبری از 3 اردیبهشت 90 تا 11 همان برج، با ارائه ی وقایع و اظهارات و سخنان مسئولین مختلف کشور و روحانیون، همه و همه، و مقالات پراکنده ی پس از آن تاریخ، چیز دیگری را عنوان می کند.

و اما در باب برکناری جناب آقای متکی از سمت وزارت امور خارجه؛ تا همان روز مجلس، هیچ صحبتی از دلیل ذکر شده ی آقای احمدی نژاد به میان نبود! و تازه برای اولین بار مطرح شد که ایشان حکم ماموریتی نداده اند. ما هم چنین فرض می کنیم و اینگونه می پنداریم. یعنی بر فرض هم که آقای متکی بدون هماهنگی و خودسرانه به سنگال رفته باشد، آیا حقیقتا نمی شد برای حفظ آبروی نظام و کشور و دولت در بین مردم و در بین جوامع بین المللی کمی صبر و حوصله به خرج داد؟!! این عکس العمل رئیس جمهور در برابر عمل (فرضی) جناب آقای متکی، جز یک رفتار تلافی جویانه، چه چیز دیگری را نشان می دهد؟ اینجا، انتظار ما از ایشان این بود که به عنوان برگزیده ی ملت ایران، با بزرگواری و بلند طبعی خود، مهر تاییدی بر حسن انتخاب ملت بزنند.


الهی لاتَکِلنا الی انفُسِنا طَرفةَ عینٍ ابداً


پ.ن1: البته حال مجلسیان نیز، بر ما پوشیده نیست!!!

پ.ن2: اگر اصلحی نسبت به آقای احمدی نژاد نباشد، باز هم به ایشان رأی میدهم.

شنبه 5 فروردین‌ماه سال 1391ساعت 08:43 ب.ظ | توسط جمال الدین کاظمی| 3 نظر|