X
تبلیغات
زولا

تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ

وَتُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِکُمْ وَأَنفُسِکُمْ

ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ

به خدا و پیامبرش ایمان بیاورید،

و در راه خدا با مال و جان خویش جهاد کنید

و این برای شما بهتر است ، اگر بدانید.

الصف 11

امروز که سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع کارگران و فعالان بخش تولید را می خواندم و به این فرمایش معظم له رسیدم که می فرمایند: «درخواست من از همه ی ملت ایران این است که به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند» و اگرچه مثل همیشه متذکر شده اند که تولیدکنندگان نیز تولیدات با کیفیت و مرغوب ارائه دهند، به این فکر می کردم که چند درصد از جمعیت مؤمن و حزب اللهی حاضرند به این فرموده ی حضرت آقا گوش جان بسپارند و آن را در زندگی خود عملیاتی کنند؟!. واقعا چند درصد از مردم حاضرند توجیهاتی از قبیل «رهبری فرموده اند با کیفیت!؛ این اجناس ایرانی که هنوز با کیفیت نیست» را رها کنند و خودشان را گول نزنند و نسبت به وسعشان در این راه جهاد کنند؟. اگر جنس ایرانی در حد کیفیت جهانی بود و من و شما به جای خرید آن، جنس فرنگی می خریدیم، که به نوعی نادانی کرده بودیم!!. و آیا غیر از این است که همه ی شرکت های تولیدی جهان، ابتدای امر را همینگونه گذرانده اند و عده ای از مردم با خرید تولیداتشان و بازخورد آنها و بهبود کیفیت تولید به اینجا رسیده اند؟. انصافا کدام شرکت مطرح جهانی ابتدای کار را با کیفیت بالای 70 درصدی آغاز کرده است که حالا از شرکت ایرانی توقع چنین چیزی را داریم؟

چطور با ادعای ولایی بودن و ایرانی بودن، همیشه برای خرید وسایل زندگی و لوازم شخصی‌مان دست بگذاریم روی جنس خارجی و فریاد برآوریم که داریم خدمت می کنیم و جهاد می کنیم و حزب اللهی هستیم و معتقد؟!. می خواهیم ذره ای از مال و اموالمان آسیب نبیند و خدایی نکرده ضرر مادی نکنیم و در عین حال برچسب پیروی از آرمان های انقلاب و رهبری را چسبانده باشیم روی سینه مان!. نکند که دل خوش کرده ایم به راهپیمایی های 22 بهمن که چند سالی است حتی زحمت مشت گره کردن و شعار دادن را هم به خودمان نمی دهیم؟!

واقعا چکار کرده ایم برای این انقلاب و نظام و کشور که جان و مال‌مان را تهدید کند و بگوییم از جان و مال مایه گذاشته ایم؟. اگر درسی هم می خوانیم که بهتر است با خودمان روراست باشیم؛ برای خودمان است و جایگاه اجتماعی و بهبود زندگی‌مان.

هر کسی اختیار جان و مالش را دارد؛ اما آن چیزی که سخن این بحث است این است که ادعای غیر واقعی نکنیم و با خودمان صادق باشیم؛ ما برای این کشور و نظام و انقلابمان، زحمت جهادگونه ای نمی کشیم.

شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1392ساعت 10:55 ب.ظ | توسط جمال الدین کاظمی| 4 نظر|